O mne

Som Ing. Martin Latka, PhD.

Som marketingový a produktový špecialista (poradca digitálneho marketingu). Pomáham firmám (živnostníkom, podnikateľom) a umelcom pochopiť základy marketingu, marketingovej komunikácie, zviditeľniť sa, získať nových zákazníkov a tým aj zvýšiť zisk.

Pracujem aj ako copywriter a brand manager. Pre klientov vymýšľam kreatívne texty, kampane, slogany či reklamy. Komunikujem a budujem ich značky zainteresovaným stranám. Starám sa o sociálne siete (Facebook a Instagram). Budujem strategickú komunikáciu značiek.

Ponúkam digitálny audit (analýzy – SEO, Google Analytics…), stratégiu rastu (growth hacking), optimalizáciu podnikových procesov a nastavenie komunikačných kanálov.

Moje vzdelanie

Vyštudoval som Manažment a Marketing na Fakulte riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite v Žiline. Absolvoval som jazykové kurzy anglického jazyka v jazykovej škole Viveus. Absolvoval som marketingové školenia, kurzy a workshopy.

  • Bakalársky titul (Bc.) v obore Manažment a Marketing na Fakulte riadenia a informatiky
  • Inžiniersky titul (Ing.) v obore Manažment a Marketing na Fakulte riadenia a informatiky
  • Philosophiæ doctor (PhD.) v obore Manažment a Marketing so zameraním na Inovácie na Fakulte riadenia a informatiky
  • Štátnicová skúška z anglického jazyka
  • Vedecké konferencie zamerané na Manažment a Marketing
  • 10 x certifikátov od Google, WordPress, Facebook

Marketingová kariéra

Marketing, manažment, inovácie sú mojou vášňou, ktorej sa venujem viac ako 10 rokov, počas ktorých som pomohol mnohým firmám, živnostníkom a umelcom s marketingom, reklamou či marketingovou komunikáciou.

Počas štúdia na vysokej škole a prostredníctvom mnohých kurzov a workshopov (zväčša zo zahraničia) som podrobne študoval oblasť marketingu, marketingovej komunikácie, manažmentu a inovácií. Napísal som niekoľko vedeckých článkov, ktoré sú uverejnené vo svetových databázach a zborníkoch vrátane Web of Science alebo Scopus.

3 roky som učil na štátnej univerzite predmety orientované na Manažment,  Marketing a Inovácie. Následne som pôdu univerzity vymenil za vyučovanie marketingu, inovácií a manažmentu prostredníctvom kurzov a workshopov v súkromných vzdelávacích inštitúciách, alebo priamo vo firmách.

Koníčky a záujmy

Som aj milovník výberovej kávy, cestovania a nových výziev. Navštívil som rôzne krajiny v Európe, Afrike, Ázii a Amerike. 

V roku 2015 som pracoval v New Jersey v USA, kde som získal nové poznatky a skúsenosti. Precestoval som veľkú časť USA vrátane miest: New York, Washington, D.C., Atlantic City, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, San Diego.

Hoci som väčšiu časť roka na Slovensku, často pracujem aj na cestách ako digitálny nomád a freelancer.