Práca v USA

Mnohí sa ma pýtate na prácu v USA (Amerike) a skúsenosti (recenzie) s Work and Travel, alebo Internship. Verím že vám tento článok odpovie na základné otázky.  

V USA som pracoval v roku 2015 na pobreží New Jersey pre spoločnosť Morey’s Piers & Beachfront Waterparks – obrovský zábavný park, ktorý sa nachádza na promenáde The Wildwoods vo Wildwood a North Wildwood v New Jersey. Park je rodinný a prevádzkovaný od roku 1969 a v súčasnosti ho prevádzkuje 2. generácia Morey Brothers, Will a Jack. Morey’s Piers má viac ako 100 jázd a atrakcií. Zahŕňa 3 zábavné parky a 2 vodné parky pri pláži.

Zdroj: https://www.moreyspiers.com

Moja cesta do USA?

Do USA som priletel na medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho. Prvú noc som strávil v obľúbenom hoteli na Time Square. Na druhý deň som odišiel autobusom do štátu New Jersey do mesta Atlantic City, v ktorom som prestúpil na ďalší autobus do Wildwood-u. Tam som si do pár hodín našiel ubytovanie a najbližšie 3 dni ma čakali mnohé školenia od zamestnávateľa. Keďže súčasťou mojej práce bola aktívna komunikácia so zákazníkmi, zamestnávateľ si overil aj moju aktívnu znalosť angličtiny. Po absolvovaní školení som sa mohol pustiť do práce. 

Ja na pláži v USA

Aká je práca v USA? Koľko sa dá zarobiť v USA?

Slovenskí občania často pracujú v USA za minimálnu hodinovú mzdu, ktorá sa pohybuje okolo 7.25 $/hodinu. V USA dobre platí slovenské príslovie „bez práce nie sú koláče“. A teda čím viac sa snažíte (napr. si zoženiete second job) tým viac zarobíte. Moja mzda závisela od počtu odpracovaných hodín a druhu práce.  

Ja počas day off vo vodnom parku vo Wildwoode

Ako získať prácu v USA?

Najjednoduchší spôsob je vybrať si niektorú z agentúr pôsobiacich na Slovensku alebo v ČR (, ktoré sprostredkujú prácu v USA. Zaplatiť poplatok a vybrať si z dostupného množstva pracovných miest. Na prácu v USA (v Amerike) potrebujete víza, ktoré mi udelili na Americkej ambasáde v Bratislave.

Znalosť anglického jazyka?

Zväčša platí, že dobré pracovné miesta získate s dobrou znalosťou angličtiny. Preto ak plánujete prácu v USA určite na jazykových znalostiach zamakajte čo najviac.

Ja pri Griffith Observatory nad Los Angeles v Kalifornii

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom práce v USA neváhajte sa na mňa obrátiť na kontakt@marketingseo.sk.


Za každý like na funpage, alebo zdieľanie článku Vám ďakujem 🙂